خانه / آموزش ها / ۱۰ روش تسلط بر گرند واردن

۱۰ روش تسلط بر گرند واردن

grand-warden-clash-of-clans_1

۱۰ روش تسلط بر گرند واردن

بسیاری از بازیکنان تاون هال خود را به لول ۱۱ ارتقا میدهند تا هیروی جدید یعنی گرند واردن را بگیرند. امّا بیشتر آنها گرند واردن را فقط برای پشتیبانی نیرو ها استفاده میکنند. در واقع گرند واردن قابلیت های بیشتری دارد.

 

۱) گرند واردن خیلی بهتر از آرچر کوئین و باربارین کینگ است، او میتواند کاری که آنها انجام میدهند را بدون از دست دادن حتّی یک درصد از سلامتیش انجام دهد امّا باربارین کینگ و آرچر کوئین هنگام حمله ضعیف شده و میمیرند. من بیس های زیادی را میبینم که هیرو های خود را بیرون میگذارند. گرند واردن میتواند در مقابل هیرو های حریف به آسانی ساختمان ها را از بین ببرد.

 

۲) گرند واردن حتّی از ویزارد تاور هم بهتر است. بیس های زیادی ویزارد تاور های خود را توسط دو ردیف دیوار محافظت میکنند، که اینکار تخریب آنان را بسیار دشوار میکند، امّا گرند واردن میتواند آنهارا بدون خوردن حتّی یک ضربه، نابود کند.

 

۳) گرند واردن همچنین در برابر بیس هایی که نیروی دفاعی قدرتمندی دارند که در مرکز بیس متمرکز است، به خوبی عمل میکند. مرکز اینگونه بیس ها همیشه یا تاون هال قرار دارد یا مخزن دارک الکسیر. یکی از راه های مورد علاقه من برای حمله به اینگونه بیس ها این است که با استفاده از چند گابلین، تله ها و بمب های مرکز بیس را پاکسازی می کنم و پس از آن چند جاینت را به دنبال ۱۵ الی ۲۰ گابلین میفرستم و در آخر گرند واردن را فرستاده و بلافاصله قابلیت ویژه آن را فعال میکنم. قبل از آن که قابلیت آن به پایان برسد،گابلین ها تاون هال یا مخزن دارک الکسیر که در مرکز قرار داشت را خواهند زد. این یک استراتژی بدون نقص است که در آن گرند واردن شما حتّی ذرّه ای آسیب نخواهد دید.

 

۴) آرچر کوئین همراه با گرند واردن میتوانند هر تاون هالی را منهدم کنند. فقط در صورت کم شدن جانِ آرچر کوئین قابلیت آن را فعال کنید تا دیرتر بمیرد. گرند واردن را نیز بفرستید و قابلیت آن را درست پس از آرچر کوئین فعال کنید، در این هنگام آرچر کوئین میتواند کار خود را بدون توجه به جانش انجام دهد. این استراتژی نیز به طور قابل ملاحظه ای موثر است.

۵) اگر شما اتک های خود را در لیگ سیلور یا گلد میزنید، ترکیب گرند واردن+آرچر کوئین میتواند از هر دریل ۱۰۰۰-۵۰۰ دارک الکسیر به دست آورد بیشتر دریل ها بیرون گذاشته شده اند.فقط گرند واردن را رها کنید تا آن را بزند(مطمعن شوید که آسیبی نمیبیند). هنگامی که دریل منهدم شد، آرچر کوئین خود را بفرستید و بلا فاصله قابلیتش را فعال کنید،پ س از آن قابلیت گرند واردنتان را هم فعال کنید. مصرف نکردنِ نیرو های بیشتر=سود کردن. اگر هنوز یک دریل باقی مانده بود، میتوانید با استفاده از چند گابلین آن را هم بزنید. من قبلا میتوانستم با این استراتژی ۱۰-۱۳ هزار دارک الکسیر در هر ساعت به دست بیاورم! اگر خوش شانس باشید میتوانید حتّی بیشتر از آن را نیز به دست آورید.

 

۶) بعضی اوقات، استفاده از گرند واردن در حالت پرواز میتواند به شما کمک های زیادی بکند. فقط مطمعن شوید که از تله ها و ایر دفنس در امان هستید. گرند واردن میتواند در حالت پرواز به راحتی سرباز های داخل کلن کسل را از بین ببرد و در این مورد کارایی زیادی دارد.

 

۷) اگر شما مایل هستید که از آن فقط برای پشتیبانی نیرو های خودتان استفاده کنید، مطمعن شوید که نیرو هایی را به عنوان طعمه در هسته دهکده حریف برای سرگرم کردن ساختمان های دفاعی فرستاده اید (البتّه قبل از آنکه همه ی آن ها بمیرند). من بازیکنان زیادی را دیده ام که قابلیت گرند واردن را یا خیلی زود فعال میکنند یا خیلی دیر.

 

۸) اگر میخواهید گرند واردن و دیگر نیرو هارا در یک مسیر هدایت کنید کافی است از چند طعمه استفاده کنید.اگر بتوانید این کار را بکنید،رها کردن آرچر کوئین یا گرند واردن میتواند خیلی مفید باشد(البتّه شما به چند هیلر نیز احتیاج دارید تا از آرچر کوئین محافظت کنند).گرند واردن میتواند از هیلر ها و ارچر کوئین هم محافظت کند مخصوصا با قابلیت ویژه ای که دارد.گرند واردن با محدوده بسیار بزرگی که دارد،میتواند به راحتی هر ایر دفنس یا مخزنی که در قسمت های داخلی یک بیس قرار دارد را به راحتی بزند.این وقت زیادی میخواهد امّا ارزش امتحان را دارد.

 

۹) بعضی اوقات بهتر است که به گرند واردن به چشم یک اسپل اضافی نگاه کنید.قابلیت او بسیار کارآمد است.یک باربارین کینگ خشمگین با چند بربر اطراف او میتوانند هر بیسی را به کمک گرند واردن از پا درآورند.یک گروه هوگ هم بد نیست همراه خودتان ببرید.اگر بتوانید به موقع قابلیت گرند واردن را فعال کنید میتوانید از هوگ ها در برابر جاینت بمب ها محافظت کنید.همچنین گرند واردن میتواند از نیرو های شما در برابر تعداد زیادی ویزارد که از کلن کسل حریف بیرون می آیند محافظت کند.قابلیت ویژه او میتواند همیشه هنگام اتک به عنوان یک پویسن اسپل نیز عمل کند.

OBHgbdF

۱۰) گرند واردن در حالت دفاعی میتواند به تمامی ساختمان ها و نیرو های شما جان بدهد.فراموش نکنید که آن را در مرکز بیستان قرار دهید،جایی که ساختمان های مهمتان را گذاشته اید.من بیس های زیادی را دیده ام که گرند واردن خود را بیرون میگذارند امّا این کار اشتباهیست!همچنین این را به یاد داشته باشید که گرند واردن میتواند به ساختمان های مهمتان جان بدهد پس در تاون هال ۱۱ قرار دادن او در جایی مناسب یک امر مهم است!

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*