خانه / سرباز ها / سربازان اکسیر سیاه (Dark Elixir Troops) / Lava Hound / استراتژی LavaLoonion برای تاون هال ۹ و ۱۰

استراتژی LavaLoonion برای تاون هال ۹ و ۱۰

lavanoonion

استراتژی LavaLoonion برای تاون هال ۹ و ۱۰

استراتژی LavaLoonion حدود یکسال پیش با اضافه شدن لاواهوند به بازی شکل گرفت. این استراتژی پس از گذراندن آزمون و خطاهای فراوان به یک استراتژی هوایی بسیار قوی و کارآمد برای سطوح بالا (تاون هال ۹ و ۱۰) تبدیل شد. در این مطلب به بیان چگونگی استفاده از این ترکیب به زبان ساده می پردازیم.

4CYhxd4

ترکیب LavaLoonion برای TH9

 • ۳ لاواهوند
 • ۱۸ بالون
 • ۲۰ مینیون
 • طلسم ها : ۳ ریج + ۱ صاعقه
 • کلن کستل : ۱ لاواهوند
 • لینک ترکیب

یا

 • ۳ لاواهوند
 • ۲۰ بالون
 • ۱۵ مینیون
 • طلسم ها : ۳ ریج + ۱ هیلینگ
 • کلن کستل : ۱ لاواهوند
 • لینک ترکیب

ترکیب LavaLoonion برای TH10

 • ۳ لاواهوند
 • ۲۰ بالون
 • ۲۱ مینیون
 • ۴ وال بریکر
 • طلسم ها : ۳ ریج + ۲ فریز
 • کلن کستل : ۱ لاواهوند + ۱ بالون
 • لینک ترکیب

 

مرحله ۱ : بررسی محل قرار گیری ایر دیفنس ها در روستای مورد حمله

   حالت اول: این نوع بیس ها به هیچ وجه برای ترکیب LavaLoonion توصیه نمی شود. در این حالت که همه ی ایردیفنس ها در مرکز قرار دارند، لاوا هوند های شما مجبور خواهند بود تا به مرکز بیس بروند و در اینصورت فاصله بین لاواهوند ها و سربازان پشتیبان (بالون ها و مینیون) زیاد شده و مورد حمله ویزارد تاور ها و آرچر تاور ها و بمب های هوایی قرار خواهند گرفت و عملا هیچ کارایی نخواهند داشت.

lavaloonion1_1

   حالت دوم: این نوع بیس هم برخلاف تصور، بیس مناسبی برای حمله با این ترکیب نیست. زیر بعد از اینکه لاواهوند را رها کنید و یکی از ایردیفنس ها را نابود کنید، لاواهوند ها به سمت ایردیفنس دیگر در سمت دیگر بیس می روند و از بقیه سربازان پشتیبان فاصله می گیرند و براحتی مورد حمله دفاعی ها قرار می گیرند. این حالت در صورتی خوب خواهد بود که شما یکی از ایردیفنس ها را در ابتدا نابود کنید و سپس حمله را آغاز کنید که با توجه به نوع سربازانی که همراه دارید این کار سخت می باشد.

lavaloonion3_1

   حالت سوم: این نوع بیس برای حمله مناسب تر است زیرا ایردیفنس ها کاملا در مرکز نیستند و همچنین دارای فاصله کم از یکدیگر می باشند. بنابراین براحتی می توان مسیر حرکت سربازان را پیش بینی کرد.

lavaloonion4_1

مرحله ۲ : فریب دادن کلن کستل

در این مرحله باید سربازان کلن کستل دشمن را خارج کرده و نابود کنید. اگر توانستید سربازان را از کلن کستل خارج کنید، به وسیله جند مینیون و یک بالون آنها را نابود کنید. توجه داشته باشید که اگر همه آنها را نابود نکنید ممکن است حمله شما را خراب کنند. اگر هم نتوانستید سربازان کلن کستل را بیرون کشیده و نابود کنید، بیخیال این مرحله شوید و گام بعدی را انجام دهید.

نکته: به هیچ وجه برای انجام این کار از هیرو ها استفاده نکنید. آنها را برای مراحل بعدی و رسیدن به ۵۰% نیاز خواهید داشت.

مرحله ۳ : شروع حمله

۲ لاواهوند را از یک سمت روستا که مناسب است رها کنید. ۲ لاواهوند دیگر را از سمت دیگر رها کنید. هیچوقت ۴ لاواهوند را به سمت یک ایردیفنس نفرستید زیرا هر ۴ تا مورد حمله ویزارد تاور ها و تله های هوایی قرار می گیرند (به دلیل آنکه این دفاعی ها ضربات انفجاری دارند)

lavaloonion5_1

مرحله ۴ : رها کردن بالون ها

بعد از اینکه ۴ لاواهوند رو به صورت درست رها کردید، وقت آن رسیده است که بالون ها را رها کنید. نیمی از بالون هارو پست یکی از لاواهوند ها و نیمی دیگر را پشت اون یکی رها کنید. بالون ها را به صورت خطی رها کنید نه به صورت نقطه ای. بالون ها را طوری رها کنید که هر چند تا از بالون ها به سمت یک ساختمان دفاعی حرمت کنند و همزمان به مرکز برسند.

lavaloonion6_1

مرحله ۵ : رها کردن مینیون ها

در این گام شما باید مینیون ها را به صورت عادلانه پشت بالون ها رها کنید تا به پاکسازی بپردازند. مینیون ها را بلافاصله پس از بالون ها رها نکنید زیرا براحتی توسط یک ضربه ویزاردتاور نابود می شوند. همچنین مینیون ها را هم به صورت خطی رها کنید.

مرحله ۶ : استفاده از طلسم ها

در این مرحله زمان آن رسیده است که از طلسم ها استفاده کنید. از ۲ جهتی که حمله را شروع کرده اید، ۲ طلسم ریج را طوری رها کنید تا بالون ها بیشترین استفاده را از طلسم ریج ببرند. در این زمان بالون ها به اولین ایردیفنس ها باید برسند و آنها را نابود کنند.

lavaloonion7_1

مرحله ۷ : نابود کردن مرکز

این مرحله برای تاون هال ۹ و ۱۰ تفاوت می کند

   برای تاون هال ۹ : اسپل ریج و هیلینگ باقیمانده را در مرکز رها کنید تا بالون هها با کمک آنها هیرو ها، تسلا ها و ایکس بو ها را نابود کنند.

   برای تاون هال ۱۰ : هر ۲ اسپل فریز را در مرکز طوری رها کنید که هر دو اینفرنو و تعدادی دیگر از ساختمان ها (حتی آرچر کویین و احتمالا سربازان کلن کستل) را فریز کنند. بعد از این کار سریعا اسپل ریج باقیمانده را در مرکز رها کنید تا بالون ها سریعا به مرکز حرکت کنند و این ساختمان ها را قبل از اینکه از حالت فریز خارج شوند، نابود کنند.

مرحله ۸ : استفاده از هیرو ها

در این مرحله ممکن است ۴ حالت زیر رخ دهد:

   حالت اول: در این وضعیت بالون ها مرکز را پاکسازی کرده اند (تاون هال و همه دفاعی های مرکز) و به طرف دیگر حرکت می کنند. شما باید هیرو ها را از جهت مخالف رها کنید تا هزمان با حرکت بالون ها از سمت دیگر به پاکسازی ساختمان های بیرونی بپردازند تا ۳ ستاره را کسب کنید.

   حالت دوم: در این وضعیت بالون ها مرکز را نابود کرده اند اما تاون هال نابود نشده است. در این وضعیت هیرو ها را طوری رها کنید تا خود را بدون دردسر به تاون هال رسانده و ۲ ستاره را تکمیل کنند و به ستاره سوم امیدوار باشند.

   حالت سوم: در این وضعیت ۵۰ درصد روستا نابود شده اما تاون هال و تعدادی ساختمان های دفاعی در مرکز باقیمانده است و کار برای مینیون ها تقریبا غیر ممکن است. در این حالت کسب ۳ ستاره غیر ممکن است. بهترین کار این است که هیرو ها به سمت مرکز بفرستید و هر جوری هست تاون هال را نابود کنید و ستاره دوم را کسب کنید.

   حالت چهارم: شما به ۵۰ درصد نرسیده اید و تاون هال نیز نابود نشده است و تعدادی ساختمان دفاعی نیز در مسیر و مرکز وجود دارد. این بدترین حالت است. در این وضعیت شما ۲ تصمیم می توانید بگیرید. یکی اینکه با زدن تعدادی ساختمان به وسیله هیرو ها ۵۰ درصد را بزنید و به یک ستاره اکتفا کنید. و دیگری اینکه مثل حالت قبل هیرو ها را به سمت مرکز بفرستید تا علاوه بر زدن تاون هال، تعدادی ساختمان نیز بزنند و به ۵۰ درصد برسید. این تصمیم یک ریسک است زیرا ممکن است نه تاون هال را بزنید و نه به ۵۰ برسید و هسچ ستاره ای بعد از این همه زحمت بدست نیاورید.

ویدئو های آموزشی در مطالب آینده…

۹ نظر

 1. یه ایده که جدیدا تو کلش باب شده استفاده از هیلر .. جلو زن کویین رو میفرستن ۶ تا هیلنگ هم پشتش اگر لول ملکه بالا باشه راحت ۱\۴ سازه دفاعی یا بیشتر میزنه بدون اینکه جوونش کم شه 🙂

 2. ممنون محمد جان
  خیلی خوب میشه که تو یک پست تعداد زیادی فیلم اتک های هال ده (۲ستاره یا ۳ ستاره) با ترکیب های محبوب مختلف قرار دهید ،مطالب خوبه اما عملی بهتر اموزش داده میشه

 3. سلام خسته نباشید …… بنده از این استرات‍ژی واسه تاون هال ۹ استفاده میکنم

  ۲ عدد لاوا
  ۲۵ عدد بالون
  ۱۵ تا مینیون
  ۵ تا آرچر
  کلن کسل : لاوا

  ۴ عدد اسپیل شتاب
  ۲ عدد اسپیل شفا دهنده
  ۱ عدد اسپیل سمی

  خب اول کلن کسل رو (که اکثرا دراگون هست) با ۲ تا بالون بیرون میکشم با ارچر میبرم گوشه روشون اسپیل پویزن میندازم روش ……. اگه بازم سربازی باقی موند (که دراگونه) با ۴ تا مینیون از بین میبرمش

  طبق چیزی که دوستمون گفت لاوا و بالون ها رو میندازیم
  از اسپیلای شتاب واسه زودتر رسیدن بالونا به ایر دفنس استفاده میکنیم و از اسپیل هیل واسه محافظت گروهی بالونها از ویزارد تاور استفاده میکنم

  بقیشو هم که دوستمون تو ۴ تا حالت عرض کردن

 4. استراتژی واسه تون هفت و هشت لطفا بزارید مرسیی

 5. چنتا نکته توی متن هست که واقعا تعجب میکنم میبینم 😐

  – گفتید که نتونستید کلن کستل رو بیرون بکشید پس بیخیال شید!! 😐 اگه تو کلن دراگ باشه اتک با بالن لاوا ۱ستاره هم نمیشه!
  – واسه بیرون کشیدن کلن هیچ نیروی توی لیست در نظر گرفته نشده!
  – واسه کشتن دراگ بهترین راه اینه چنتا آرچر بندازی جلوش، با کویین پشت سرشون دراگو بزنید
  – اسپل ها که گفتید مشکل داره! ۳ ریج+۱ ساعقه.۱ساعقه دقیقا کجا استفاده میشه؟ بهترین اسپل استفاده از ۴ریج یا ۳ریج+۲هیست است.
  – واسه TH10 اون ۴تا وال بریکر چیه جریانش؟!

  این توضیحاتی که دادم برای TH9 بود، اگه بخاین ۳ستاره کنید.
  امیدوارم نظرمُ ثبت کنید
  ممنون

 6. سلام واقعا ممنونم از سایت عالی شما آقا محمد مدیر سایت من یه سوال داشتم من لولم ۱۲۰ و لابراتورم الآن بیکاره و همچنین ۵ تا کارگرام اما دیوارام ۸و۹ قاطی هستن و من تاونم رو زدم بره ۱۰ یعنی کار درستی کردم یا کنسل کنم؟؟؟

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*